Wartość referencyjna WBC a odporność organizmu

Witam , czy krwinki białe WBC są wyznacznikiem odporności organizmu ? od 4-10 mam 4 Jestem sportowcem . Czy taka mała ilość może świadczyć że mam jakiegoś grzyba np. Candide ? Pytam ponieważ miałem biały nalot na języku i wyleczyłem go.

Witam,

Poziom WBC ma Pan w dolnej granicy normy, co może świadczyć o uposledzonej leukopoezie i raczej ma niewiele wspólnego z potencjalną obecnością candidy albicans. Proszę zakupić ssobie Iskial lub Ecomer w kapsułkach i brać 2 x dziennie Vit B comp, powinny nieco zwiększyć ilość białych krwinek.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz