Wąski napletek po zabiegu operacyjnym

Witam, jestem 5 tydzień po operacji plastyki napletka i skróceniu wędzidełka. Wszystkie szwy już mi wypadły, jednakże pozostał obrzęk. Problem tkwi w tym, że cały czas wydaje mi się, że napletek jest za wąski, ponieważ w stanie spoczynku ściągam go z lekkim bólem, a podczas wzwodu schodzi tylko podczas kąpieli w wannie do rowka i go powoduje ucisk. Czy codzienne ćwiczenia przyniosą rezultat, a po spadnięciu opuchlizny odciąganie będzie łatwiejsze, czy mam się nastawiać na kolejny zabieg?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Po ustąpieniu opuchlizny niepowinien Pan mieć problemu z odciąganiem napletka. Prosze regularnie ćwiczyć odciąganie napletka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty