Zbyt wąski pierścień napletka

Witam, mam 18 lat (szukałem już podobnego problemu, sytuacja idealna jak u mnie, ale odpowiedzi nie było) i mam taki problem, iż w stanie spoczynku penisa, napletek mogę ściągnąć bez problemu, zaś w wzwodzie, jest już trudno, muszę się wysilać żeby ją ściągnąć, i to boli. Po ściągnięciu napletka w rowku penisa, zamiast napletek być gładki, są fałdy, czy możliwe jest, że mogę mieć zbyt dużo napletka i tworzy się taki stan? Mi nie wydaje się żebym miał stulejkę, gdyż nie mógłbym ściągnąć napletka. Proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

To na pewno nie stulejka tylko zbyt wąski pierścień napletka. Nie daje on problemów w spoczynku penisa, ale w wzwodzie może powodować kłopoty z odciąganiem napletka z żołędzia penisa. Taki stan być może spowoduje dyskomfort w czasie stosunku seksualnego. Proszę z tym problemem udać się na konsultację do urologa. On po badaniu wyjaśni w czym problem. Być może konieczna okaże się zabiegowa korekcja defektu. Drobna plastyka napletka w znieczuleniu miejscowym w takim wypadkach jest wystarczająca. O wszystkim zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty