W jaki sposób można poszerzyć napletek?

Mam zwężenie napletka. W trakcie wzwodu jego zsunięcie jest niemożliwe, a na siłę nie chcę próbować. W stanie spoczynku, pod wodą, napletek ściągam bez problemów i mogę wyczyścić penisa. Słyszałem, że sposobem na zwężenie napletka jest albo plastyka, albo obrzezanie. Myślę o takim sposobie poszerzenia napletka. Czy mogę zsunąć napletek w dół i przez ok. tydzień go nie zasuwać do góry? I czy taka próba jest ryzykowna? Również, co by było, gdybym miał wzwód przy odkrytym żołędziu, skoro pierwotnie napletka nie dało się ściągnąć we wzwodzie? Czy ryzykuję przerwaniem skórki, krwawieniem?

- Nie zalecam absolutnie takiego postępowania.
I czy taka próba jest ryzykowna?
- Tak. Jeśli zsunięty napletek z wąskim pierścieniem zaciśnie się mocno w rowku zażołędnym może to doprowadzić do niedokrwienia żołędzia penisa.
Również, co by było gdybym miał wzwód przy odkrytym żołędziu, skoro pierwotnie napletka nie dało się ściągnąć w zwodzie, czy ryzykuję przerwaniem skórki, krwawieniem?
- Niestety mogłoby dojść wtedy do wytworzenia się załupka czyli pierścień napletka ścisnąłby podstawę żołędzia co wyzwoliłoby jego obrzęk, a następowo i martwicę żołędzia penisa jeśli interwencja chirurgiczna byłaby spóźniona. Radzę nie próbować samodzielnie rozwiązywać problemu zbyt wąskiego pierścienia napletka. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Zapewne konieczny okaże się zabieg plastyki napletka. O wszystkim zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu.