Wąski pierścień napletka

Mam problem, bo napletek nie nachodzi mi na główkę w ogóle, nawet jak nie jest w wzwodzie. Jest to nieprzyjemne i odczuwam dyskomfort. Moje pytanie: czy można jakoś zrobić, żeby napletek wracał na główkę?

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

To objawy świadczące o zbyt wąskim pierścieniu napletka (załupek), który na stałe usytuował się pod żołędzią penisa (w rowku zażołędnym). Jeśli taki stan przysparza Panu dyskomfort, w tej kwestii trzeba będzie skonsultować się z urologiem. On po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania. Być może konieczna okaże się chirurgiczna korekcja napletka (plastyka).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty