Napletek w rowku zażołędnym

Podczas pieszczot oralnych napletek z żołędzia zszedł i wszedł normalnie. Po odbyciu stosunku seksualnego napletek został pod żołędziem, czy należy z powrotem naciągnąć napletek, czy może pozostać w tym stanie? Znajomy od 20 paru lat posiada napletek pod żołędziem i nie przeszkadza mu to w codziennym funkcjonowaniu ani nie wpłynęło na seks. Twierdził, że na początku jest pewien dyskomfort i ból, ale z czasem ustanie.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Radzę, aby napletek odprowadził Pan z powrotem na żołądź, gdyż pozostanie napletka w rowku zażołędnym może doprowadzić do powstania niebezpiecznego w skutkach załupka (patrz strona: http://portal.abczdrowie.pl/zalupek). Jeśli samodzielnie (najlepiej w czasie ciepłej kąpieli odprowadzić napletek przy użyciu np. olejku dziecięcego). Jeśli Panu nie uda się odprowadzić napletka, wtedy radziłbym skonsultować się z urologiem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (czy np. nie odprowadzić napletka w sposób zabiegowy).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy