Wątroba prawidłowej echogeniczności o wydłużonym prawym płacie sięgającym do poziomu prawego dołu biodrowego

witam mam 55 lat dzisiaj byłam na usg wątroby i chciałam się dowiedzieć czy wszystko jest ok,ponieważ pani stwierdziła że wątroba ma zmieniony krztałt.wynik usg:wątroba prawidłowej echogeniczności o wydłużonym prawym płacie sięgającym do poziomu prawego dołu biodrowego,bez zmian ogniskowych.Pęcherz żółciowy miernie obkurczony.bez ech wewnetrznych.drogi żółciowe nieposzerzone.trzustka w zakresie dostepnym w badaniu nie powiekszona z pojedynczymi silnymi echami zwapnioenia.??
Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej jest to wariant normy.

Pozdrawiam.