Widoczne częściowe klinowate przestrzenie ku tyłowi przestrzeni międzykręgowej
Dzień Dobry . Mam 36 Lat , miałam wykonane RTG odcinka Krzyzowo- lędzwiowego co wynika ze to rwa kulszowa . czy wymagane jest jeszce dokładniejsze badanie jak rezonans magnetyczny ? nie wiem co robic już , gdzie sie udać zeby ta choroba mineła . Między czasie byłam też u Kręglarza i czy to zaszkodzi bardziej ? i czy mięsniaki macicy moga mieć wpływ na rwe ze jest ? z RTG wynikło ze "Widoczne częsciowe klinowate przewężenie ku tyłowi przestrzeni miedzykręgowej na poziomie L5-S1

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Taki obraz badania RTG może odpowiadać uciskowi na korzenie nerwowe jak przy rwie kulszowej. Nie jest on jednak wystarczający aby ocenić to jednoznacznie - takim badaniem jest rezonans magnetyczny. Pomoc kręgarza może być użyteczna jeżeli jest to osoba, która fachowo potrafi ocenić problem i pomóc. Wraz z wynikiem rezonansu magnetycznego proszę udać się do ortopedy lub neurochirrga zajmującego się operacjami kręgosłupa.