Widoczne liczne grupy komórek tworzących przeważnie układy rozetkowo i pęcherzykopodobne

Witam, USG tarczycy: w lewym płacie dobrze ograniczona zmiana hipoechogeniczna z kilkoma centralnymi gałązkami przepływu wielk. 10x7x11mm. Ocena cytologiczna: w krwistym tle widoczne liczne grupy komórek tworzących przeważnie układy rozetkowo i pęcherzykopodobne. Część komórek z cechami nieznacznego polimorfizmu jądrowego. Brak koloidu. Badanie histopatologiczne: Struma colloides et adenoma microfolliculare (śred. 0,5 cm). Czy to możliwe, żeby gruczolak skurczył się w formalinie o POŁOWĘ? Ala

w U SG pomiar dość dokładny, trójwymiarowy i razem z torebką gruczolaka
W formalinie ? raczej w alkoholu - może być mniejszy bo alkohol odwadnia oraz guzek bez torebki a pomiar "na oko"
Wniosek: banalny guzek
czy są inne ? czy wykluczona Choroba Hashimoto?
spokojnych Świąt