Wiek ciąży a ustalenia w USG

OM - 7.08.2016. USG prenatalne wskazało 13 tydzień w dn. 2.11. , a wg OM tego dnia wychodziło 12t3d. Zupełnie nie wiem jak interpretować ten wynik, lekarz nie chciał odpowiedzieć na moje pytania gdy spytałam kiedy doszło do poczęcia. myslę, że owulację miałam po 20.08, cykle 32dn, czy skoro wyniki usg są inne to zaszłam jednak na początku sierpnia lub w pierwszych dniach okresu? Czy jest w ogóle możliwe żeby jakiekolwiek usg podało wiek zapłodnieniowy a nie od OM? Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

nie mozna w usg stwierdzić dnia zapłodnienia. przy regularnych cyklach wiek ciąży określa się na podstawie ostatniej miesiączki natomiast przy nieregularnych ocena na podstawie pierwszego usg