W którym tygodniu ciążowym jestem?

Witam proszę o odpowiedź wiek ciazowy do którego tygodnia od miesiączki jest najbardziej wiarygodny z USG, do 10 tc ? USG z 5,7 i 10 tygodnia pokrywały się z wiekiem om czyli owulacja wystąpiła ok 14 dnia cyklu. Natomiast podczas badań prenatalnych w 12t3d om wiek ciąży określono na 13tyg. Czy wtedy płody rozwijają się juz inaczej i maluch mógł "przyspieszyć"? Czy też do owulacji doszło jednak na początku cyklu ? (Cykle 32dni). Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Nie da się konkretnie określić z dokładnością do jednego tygodnia daty poczęcia. Z reguły wiek płodu uśrednia się na podstawie obliczeń ostatniej miesiączki, USG i też badania prenatalnego.