Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wiek ciąży i termin porodu a ustalenie dnia poczęcia

itam ostatnią miesiączkę miałam 26.10.13r .03 na 04.11.13r odbyty stosunek z wytryskiem na zewnątrz. 09.11.13r i dni następne stosunek odbyty z wytryskiem "w środku". Jestem w 30tyg i 4dni ciązy wg OM. według lekarza ciąża tydzień młodsza czyli do zapłodnienia doszło podobnie później niż przypuszcza.Termin porodu 03.08.14r,a wg USG w 8 tyg na 09,08,14r.Z którego stosunku prawdopodobnie doszło do zapłodnienia ? z 3 na 4 listopad czy raczej w tych poźniejszych dniach.Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Przecież termin porodu jest wyznaczony. Różnica między terminem z OM i z USG nie jest znaczna i nie stanowi problemu.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0

Nie wiem jakie znaczenie ma to , z którego stosunku zaszła Pani w ciążę. Jeśli chodzi o ustalenie ojcostwa to jest to możliwe po urodzeniu się dziecka.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy