Większa lewa pierś i gruczoł piersiowy u 20-letniego mężczyzny

Witam Mam 20 lat i moja lewa pierś jest większa od prawej. Chodzi także o gruczoł piersiowy. Gdy dotykam jest wyczuwalny i większy niż w mojej prawej piersi. Ale nie boli, nie piecze. Po prostu moja lewa pierś i gruczoł jest większa. Czy u chłopaków w moim wieku to normalne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, powyższy problem czyli ginekomastia może być wynikiem dojrzewania i bardzo możliwe że sytuacja się ustabilizuje. Ginekomastia może być także skutkiem zażywanych leków lub być wynikiem nieprawidłowego rozrostu gruczołu piersiowego. Powinien Pan się udać do endokrynologa lub chirurga onkologa w celu weryfikacji powyższego stanu. Pozdrawiam.