Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lewa pierś większa od prawej a ćwiczenia na siłowni

Witam, Nie wiem czy to jest pytanie do Państwa bo nie jest to właściwie jakaś przypadłość typowo do leczenia ale może Mi Państwo pomogą. Chodzi o to że dużo ćwiczę na siłowni i od pewnego czasu już naprawdę widać efekty bo mam dosyć szeroką i dużą klatkę piersiową ale w czym rzecz.Chodzi o to iż mam wrażenie że lewa pierś jest nieco większa od prawej...Jak to skorygować ? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Ćwiczenie - side bend (boczne zgięcie)

Jesteś fanem pilates? Spróbuj wykonać ćwiczenie o nazwie side bend. Instruktorka Dorota Pawlik-Keber z Atmosfery Ruchu wraz z asystentką demonstruje tę prostą aktywność.

Witam,
skoro różnica jest niewielka można skorygować to ćwiczeniami. Proszę wykonywać kilka serii więcej na prawą stronę, po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń mięśnie powinny być podobnych rozmiarów.
Pozdrawiam

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0

Można wyrównać kształt klatki piersiowej. Proponuję ćwiczenia rozciągające na klatkę piersiową, np. rozpiętki z hantlami, maszyna butterfly. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ciało ludzkie nie jest idealne. Przyczyną tego stanu rzeczy mogą być także stany zapalne mięśni piersiowych, zerwania i inne urazy.

Trener personalny, założyciel Freebody, redaktor blogów o tematyce fitnessowej, masażysta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy