Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdiagnozowanie okrągłych pleców i ćwiczenia na siłowni

jak można stwierdzić okrągłe plecy?po moim wyglądzie jak sie przyglądam to mi sie wydaje że mam okrągłe plecy ale nie duże i jak leże na brzuchu to nie są proste plecy tylko taka jakby góreczka jak poczym można stierdzić ze ma sie okrągłe plecy?a mam pare pytań to okrągłych pleców. Można z tą wada chodzić na siłownie?i jakbym miał nie wielką tą wade w ile czasu przzez ćwiczenia sie tą wade regeneruje w przybliżnosci ile ok, miesiącach?i jakie by były na to ćwiczenia?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny w cukrzycy

Indeks glikemiczny oznacza poziom glukozy we krwi po spożyciu posiłku. Czy dla cukrzyka powinno to mieć znaczenie? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Na wszystkie pytanie nie można odpowiedzieć bez zobaczenia postawy ciała - nalezy określić jak duża jest ta wada i czy poddaje się korekcji - po takiej czynności można przejść do konkretów i ustalania zaleceń. Plecy okrągłe to wada postawy przypominająca garbienie się.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Witam,
okragłe plecy oznaczaja zwiekszona kifozę piersiową, być może przedłuzoną także na odcinek lędźwiowy. Może wiązać się to z bólami kręgosłupa, także szyi. Cwiczenia rozciągające klatkę piersiową i wzmacniające mięśnie grzbietu, korekcja postawy.Czas zalezy od wielkości wady, prawidłowości wykonywania ćwiczeń i systematyczności.
Polecam wizyte u fizjoterapeuty, stworzycie odpowiedni zestaw ćwiczeń.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy