Jak radzić sobie z szewską klatką piersiową?

Dzień dobry. Mam pytanie : Czy szewską klatkę piersiową można poprawić inaczej niż zabiegiem chirurgicznym ? Czy są ćwiczenia, które mogą mi pomóc? Dziura ma około 1cm. Pozdrawiam.

A mówimy o przypadku klatki szewskiej u osoby w jakim wieku? Ważna jest rehabilitacja i zadbanie o prawidłową postawę ciała, skupiamy się na dodatkowych dolegliwościach często towarzyszących klatce szewskiej np. okrągłe plecy. Jeżeli wada jest niewielka to możemy wspomóc ją rehabilitacją i metodami nieoperacyjnymi. Natomiast przy zaawansowanej pozostają zabiegi operacyjne.