Powiększony sutek u 13-letniego syna

witam .mój syn ma 13 lat od miesiaca ma powiększony lewy sutek czy jest to związane dojrzewaniem i przeczekać czy lepiej iść do lekarza zawczasu .dodam ze do chudych nie należy ,i przy dotykaniu go boli ..b.dziekuje z góry za odp.

Szanowny Panie,

Proponuję wizytę u endokrynologa. Warto wykonać dodatkowe badania i ustalić dokładną przyczynę. Ginekomastia fizjologiczna w okresie dojrzewania jest najczęściej obustronna, aczkolwiek może również dotyczyć jednego sutka. Warto jednak wykluczyć inne przyczyny powiększenia gruczołu, ew. zaproponować leczenie, które zapobiegnie dalszemu powiększaniu się gruczołu lub je cofnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz