Jak wyleczyć ten trądzik u 13-latka?
Witam. Syn lat 13 od półtora roku po ospie walczymy wg mnie z silnym trądzikiem , syn jest bardzo mocno wysypany całe plecy , klatka piersiowa , ręce aż po dłonie . Byliśmy na wizycie u dermatologa , p.doktor zapytała czy choruje na ropne zapalenie gardła co mnie zdziwiło,ale nie zapytała o dietę itp , wyśmiała mnie że to normalne w okresie dojrzewania ok zgodzę się z tym ale żeby aż tak mocno ,nawet na głowie we włosach? Zrobiłam badania na własną rękę nawet usg bo syn wyczuł guzka na klatce piersiowej , lekarka stwierdziła obustronną tkankę gruczołową w rozpoznaniu napisała Ginekomastia .Nie wiem może to ma taki wpływ ? Dermatolog zapisała 1 tubkę maści Normaclin 0,01 g/g żel i za dwa miesiące kontrola. Co jedna tubka pomoże ? Ja już się skończyła . Proszę o radę co zrobić czy wybrać się do innego lekarza. Dodam ,że jak syn ściąga koszulkę to bardzo swędzi go wtedy skóra.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Dzień dobry, szacuje się, że zmiany trądzikowe występują u około 80–100% osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Ocenia się, że choroba ta dotyczy około 80% młodzieży. W przypadku dziewcząt najwięcej zachorowań odnotowuje się w przedziale od 14. do 17. roku życia, a u chłopców to okres od 16. do 19. roku życia. Jedynie kilkanaście procent chorych wymaga, ze względu na ciężki przebieg schorzenia, ogólnego leczenia farmakologicznego. W tym przypadku rekomenduję wizytę u lekarza specjalisty z zakresu dermatologii. Na badaniu określi on podłoże problemu i jego zaawansowanie. Po przeprowadzenia wywiadu określi odpowiedni sposób leczenia i jeśli będzie to wymagane podejmie współprace z kosmetologiem. Taki sposób działania zagwarantuje najlepsze efekty leczenia. Terapia obejmuje także dobraną indywidulanie pielęgnacje domową. Jeśli będzie to konieczne lekarz dermatolog zaleci wykonanie badań z zakresu innej specjalizacji.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1
http://lenartowiczclinic.pl