Jak wyleczyć ten trądzik u 13-latka?

Witam. Syn lat 13 od półtora roku po ospie walczymy wg mnie z silnym trądzikiem , syn jest bardzo mocno wysypany całe plecy , klatka piersiowa , ręce aż po dłonie . Byliśmy na wizycie u dermatologa , p.doktor zapytała czy choruje na ropne zapalenie gardła co mnie zdziwiło,ale nie zapytała o dietę itp , wyśmiała mnie że to normalne w okresie dojrzewania ok zgodzę się z tym ale żeby aż tak mocno ,nawet na głowie we włosach? Zrobiłam badania na własną rękę nawet usg bo syn wyczuł guzka na klatce piersiowej , lekarka stwierdziła obustronną tkankę gruczołową w rozpoznaniu napisała Ginekomastia .Nie wiem może to ma taki wpływ ? Dermatolog zapisała 1 tubkę maści Normaclin 0,01 g/g żel i za dwa miesiące kontrola. Co jedna tubka pomoże ? Ja już się skończyła . Proszę o radę co zrobić czy wybrać się do innego lekarza. Dodam ,że jak syn ściąga koszulkę to bardzo swędzi go wtedy skóra.

Dzień dobry, szacuje się, że zmiany trądzikowe występują u około 80–100% osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Ocenia się, że choroba ta dotyczy około 80% młodzieży. W przypadku dziewcząt najwięcej zachorowań odnotowuje się w przedziale od 14. do 17. roku życia, a u chłopców to okres od 16. do 19. roku życia. Jedynie kilkanaście procent chorych wymaga, ze względu na ciężki przebieg schorzenia, ogólnego leczenia farmakologicznego. W tym przypadku rekomenduję wizytę u lekarza specjalisty z zakresu dermatologii. Na badaniu określi on podłoże problemu i jego zaawansowanie. Po przeprowadzenia wywiadu określi odpowiedni sposób leczenia i jeśli będzie to wymagane podejmie współprace z kosmetologiem. Taki sposób działania zagwarantuje najlepsze efekty leczenia. Terapia obejmuje także dobraną indywidulanie pielęgnacje domową. Jeśli będzie to konieczne lekarz dermatolog zaleci wykonanie badań z zakresu innej specjalizacji.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl