Jak leczyć te pozostałości trądziku?

Witam. Od młodzieńczych lat zmagalam się z trądzikiem. Teraz w wieku 33 lat mam twarz w drobniutkich, bardzo drobniutkich kostkach najbardziej na policzkach (na policzkach występuje rown8ez zaczerwienienie) i czole. Najbardziej sa widoczne pod slonce (ale widać jej również troszkę mniej w normalnym swietle ) i niektore czasami robia sie biale i lekko paznokciem je zdrapuje. Co to jest i jak mogę sobie z tym poradzić lekami bez recepty. Proszę poradę

Dzień dobry, szacuje się, że zmiany trądzikowe występują u około 80–100% osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Ocenia się, że choroba ta dotyczy około 80% młodzieży. W przypadku dziewcząt najwięcej zachorowań odnotowuje się w przedziale od 14. do 17. roku życia, a u chłopców to okres od 16. do 19. roku życia. Jedynie kilkanaście procent chorych wymaga, ze względu na ciężki przebieg schorzenia, ogólnego leczenia farmakologicznego. W tym przypadku rekomenduję wizytę u lekarza specjalisty z zakresu dermatologii. Na badaniu określi on podłoże problemu i jego zaawansowanie. Po przeprowadzenia wywiadu określi odpowiedni sposób leczenia i jeśli będzie to wymagane podejmie współprace z kosmetologiem. Taki sposób działania zagwarantuje najlepsze efekty leczenia. Terapia obejmuje także dobraną indywidulanie pielęgnacje domową. Jeśli będzie to konieczne lekarz dermatolog zaleci wykonanie badań z zakresu innej specjalizacji.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl