Jak mogę leczyć ten trądzik na plecach?

Witam, już od bardzo dawna zmagam się z trądzikiem na plecach,twarzy oraz dekolcie wykonałam szereg badań wszystko wyszło dobrze oprócz Androstendionu który wynosi 1,47 w skali 0,49-1,31, testosteronu który wynosi 62,48 w skali 10,83-56,94.Wykonałam również badania materiału ze zmiany ropnej natomiast od lekarzy usłyszałam, że dopiero wszystkie wypryski mi znikną kiedy urodzę dziecko jest to dla mnie bardzo nie trafne rozwiązanie. Od wieku młodzieńczego stosowałam masę antybiotyków, środków antykoncepcyjnych, maści i różnego typu roztworów na skórę i nadal problem nie zniknął.

Dzień dobry, szacuje się, że zmiany trądzikowe występują u około 80–100% osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Ocenia się, że choroba ta dotyczy około 80% młodzieży. W przypadku dziewcząt najwięcej zachorowań odnotowuje się w przedziale od 14. do 17. roku życia, a u chłopców to okres od 16. do 19. roku życia. Jedynie kilkanaście procent chorych wymaga, ze względu na ciężki przebieg schorzenia, ogólnego leczenia farmakologicznego. W tym przypadku rekomenduję wizytę u lekarza specjalisty z zakresu dermatologii. Na badaniu określi on podłoże problemu i jego zaawansowanie. Po przeprowadzenia wywiadu określi odpowiedni sposób leczenia i jeśli będzie to wymagane podejmie współprace z kosmetologiem. Taki sposób działania zagwarantuje najlepsze efekty leczenia. Terapia obejmuje także dobraną indywidulanie pielęgnacje domową. Jeśli będzie to konieczne lekarz dermatolog zaleci wykonanie badań z zakresu innej specjalizacji.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl