Co robić z tym guzkiem w obrębie sutka?
Mam problem dotyczący sutka raz w roku pojawia mi się w nim bolący guzek następnie znika po jakimś czasie np miesiącu badania jąder nic nie wykazały na USG , czy ginekomastia może mieć takie objawy dodam że problem mam już od kilku lat jestem mężczyzną mam 25 lat

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zastanawiamy się, czy w momencie pojawienia się guzka był Pan u lekarza w celu jego oceny. Jeśli nie, to serdecznie do tego zachęcamy.
Ginekomastia objawia się powiększeniem piersi u mężczyzny. Powiększony może być sam sutek lub jego obwódka. Towarzyszyć temu mogą dolegliwości bólowe, wrażliwość oraz tkliwość. Przerost tkanki może zniknąć, lecz zazwyczaj dzieje się tak po wdrożeniu leczenia.
Aby potwierdzić przerost tkanki gruczołowej, konieczne jest jednak wykonanie badania USG gruczołów sutkowych.
Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-guzek-pod-sutkiem-u-mezczyzny,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-na-sutku-u-mezczyzny,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-pod-sutkiem-u-mezczyzny.