Co oznacza ból piersi u mężczyzny?

Witam, jestem mężczyzną 23 lata, 4 tyg temu zaczęła mnie pobolewać pierś w okolicach sutka, zignorowałem problem myśląc, że może to nic takiego i samo przejdzie, ale ból przerodził się w bolesne zgrubienie w piersi w okół sutka. Obrzęk czasami maleje, ale potem znowu rośnie, boli tylko przy dotyk, nie widać zmian na skórze. Po 3 tyg zadzwoniłem do lekarza, ale przez koronawirusa dostałem tylko konsultacje telefoniczną i antybiotyk Augmentin, kuracja nic nie wskórała. Moje pytanie, co to może być? Do jakiego lekarza powinienem się udać na terenie Katowic podczas pandemii? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeżeli ból nie ustępuje, a antybiotykoterapia nie daje żadnych rezultatów, proszę jak najszybciej skontaktować się z internistą z przychodni POZ. Prawdopodobnie potrzebna jest dalsza diagnostyka. Być może ma Pan do czynienia z ginekomastią, czyli zmianą w obrębie sutka spowodowaną przerostem tkanki (tłuszczowej, włóknistej, gruczołowej). Dolegliwość ta wynika z nieprawidłowej gospodarki hormonalnej w organizmie. Niestety to tylko hipoteza, w celu uzyskania diagnozy konieczny jest kontakt z lekarzem, który może zadecydować o dalszej diagnostyce, takiej jak np. USG sutka. Należy wykluczyć również przyczyny onkologiczne. Więcej na ten temat w naszej infografice, zachęcam do zapoznania się z nią, może rozwieje Pańskie wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/7-objawow-raka-piersi-u-mezczyzn. Możliwe są również inne przyczyny problemu – zachęcam do zapoznania się z opinią naszego eksperta w odpowiedzi na pytanie internauty: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekki-bol-lewej-piersi-przy-dotyku-u-mezczyzny-co-to-moze-byc. Schorzeniami związanymi z piersiami i sutkami zajmuje się poradnia chorób sutka i być może tam skieruje Pana lekarz internista. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.