Co oznacza guzek w piersi mężczyzny?

Dzień dobry,wyczułem w lewej piersi jak ściskam sutek,twardy nie przemieszczający się guzek,gdzie udać się do lekarza,czy można iść odrazu na konsultacje i usg do onkologa.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

guzek umiejscowiony pod sutkiem u mężczyzny może być oznaką rozwijającego się raka piersi, ale nie musi, może być to łagodna zmiana nieniosąca ryzyka ciężkiej choroby. W Pana przypadku na początku proponuję wykonanie zwykłego badania USG, jeśli lekarz zauważy coś niepokojącego, skieruje Pana na dalszą diagnostykę m.in. biopsję, która potwierdzi lub wykluczy występowania tkanek nowotworowych. Guzki na piersiach mogą pojawiać się także w wyniku stłuczeń, urazów, być może doszło do takiego u Pana i nie zwrócił Pan na to uwagi.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zycie-z-rakiem-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/rak-piersi-u-mezczyzny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.