Wieloodłamowe złamanie panewki stawu biodrowego w wyniku wypadku samochodowego

Witam Mam 37lat i po wypadku samochodowym miałem wieloodłamowe złamanie panewki stawu biodrowego, zespolona była na siedem śrub . Po czterech latach mam martwicę kości i powycierana główkę. Kwalifikuje sie do endoprotezy ale jest problem z moja waga ponieważ ważę 165 kg. Moje pytanie jest takie ile mogę ważyć żebym mógł mieć taka operacje i jaka endoproteza będzie najlepsza czy cementowa czy bez cementowa. I jeszcze ile czasu będę dochodził do całkowitej sprawności.

Waga odpowiednia do wieku i wzrostu czyli wskaznik bmi do 25 jest optymalny, w tym wieku proteza raczej bezcementowa, całkowitej sprawności można nigdy nie uzyskać, normalną sprawność po 2-3 mies od zabiegu pod warunkiem odpowiedniej rehabilitacji