Ból jajników i świąd pochwy

Witam, mam 25 lat i zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. W sumie kończę pierwszy blister za 3 dni. Odczuwam bóle jajników, zawsze taki ból mam tydzień przed okresem, ale teraz nie wiem czy mnie boli przez to, że za 3 dni będę miała przerwę czy może jest inny powód. Dodam też, że odczuwam świąd w okolicach intymnych od czasu do czasu. Proszę o poradę i odpowiedź. Pozdrawiam

Witam! Opisywane dolegliwości mogą być powodowane różnymi przyczynami. Nie jest możliwe ich dokładne ustalenie bez przeprowadzenia badania ginekologicznego. Opisywane bóle mogą sugerować zbliżające się krwawienie (zwykle występuje w 3. dniu od odstawienia tabletek) lub stanowić objaw np. infekcji grzybiczej, za czym przemawia w szczególności świąd okolic intymnych. Jeżeli jednocześnie obserwuje się zwiększenie wydzieliny o charakterze serowatym, wskazana jest pilna konsultacja z ginekologiem w celu przeprowadzenia właściwej diagnostyki i leczenia. W braku tych objawów zaleca się samoobserwację - uregulowanie cyklu powinno nastąpić w ciągu kolejnych dwóch miesięcy. Pozdrawiam