Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Witam serdecznie i poproszę odpowiedzieć co powoduje b. silne bóle między łopatkami?

Mam 56 lat jestem kobietą i od dłuższego czasu mam bardzo silne bóle między łopatkami, piekące, promieniujące do klatki piersiowej szyi i barków. Przy tym są pojedyncze skurcze dodatkowe. Nie mam pojęcia co robić co może być przyczyną. Mam też niedomykalność zastawek mitralnej i aortalnej i/ii stopień. Jestem osobą bardzo znerwicowaną w związku z moimi dolegliwościami. Bardzo proszę o poradę gdzie się udać do jakiego lekarza. Czasami mam takie uczucie pełności w przełyku i gniecenie w dołku podsercowym uczucie rozpierania w klatce piersiowej. Oczekuję odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam. Jadwiga.  

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Aspiryna w zapobieganiu chorobie wieńcowej

Najczęściej stosowanym lekiem przeciwbólowym jest aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy. Warto wiedzieć, jakie wykazuje działanie w zapobieganiu chorobie wieńcowej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Charakter, lokalizacja oraz promieniowanie opisanego bólu sugerują etiologię wieńcową. Jest to jedna z wielu możliwych przyczyn, gdyż może być również mniej typowo przebiegającym objawem innej choroby, jednak zważywszy na częstość występowania choroby wieńcowej w Pani grupie wiekowej oraz powagę konsekwencji w wypadku nie podjęcia leczenia, konieczna jest diagnostyka w tym kierunku. Rozpocząć ja należy u lekarza rodzinnego, który przede wszystkim zbierze dokładny wywiad i zbada fizykalnie oraz zleci część badań, koniecznie EKG. Najprawdopodobniej skieruje Panią do kardiologa-jednak niezbędne jest różnicowanie wstępne między innymi możliwymi przyczynami, które powinien przeprowadzić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.
W wypadku napadu bólu i nieustępowania przez ok. 20 min należy wezwać pogotowie.

Pozdrawiam
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy