Krew w moczu po operacji usunięcia gruczolaka prostaty

Witam! W dn. 31.05.12 usunięto mi dużego gruczolaka / 27 ml / prostaty met. TURP. W 04.06,12 - czysty mocz - wyjęto cewnik - dalej mocz czysty. Wczoraj 06.06.12 odkurzałem mieszkanie. Po ok. 2 godz. pojawił się mocz z krwią. Taki stan utrzymywał się przez kilkanaście.godz. W tym czasie wypiłem dodatkowo 3l wody. Dzisiaj 07.06.12 od rana, mocz znowu jest czysty. Czy mogło się coś uszkodzić?

MĘŻCZYZNA, 73 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Opisane krwawienie nie powinno budzić obaw, gdyż może być związane z gojeniem się miejsca operowanego. Opisany objaw raczej nie wiąże się z uszkodzeniem dróg moczowych lub miejsca operowanego. Takie epizodyczne krwawienia mogą się zdarzać do kilku tygodni po zabiegu. Nadmierny wysiłek fizyczny może sprzyjać pojawieniu się krwawień, dlatego przez kilka najbliższych tygodni należy unikać dźwigania cięższych przedmiotów lub innego intensywnego wysiłku. Podsumowując, w tej chwili nie ma powodu do niepokoju. Stanem wymagającym niezwłocznej konsultacji jest ciągłe, długotrwałe lub intensywne krwawienie.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty