Wkładka domaciczna a rezonans magnetyczny - czy mam ją usunąć?

Mam 27 lat. Mam skierowanie na rezonans magnetyczny stawów biodrowo-krzyżowych, a mam założoną wkładkę domaciczną. Nie wiem czy mam ją osunąć? Czy może być przeprowadzone badanie? Proszę o szybką odpowiedź.
27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rezonans magnetyczny nie ma negatywnego wpływu na wkładkę miedzianą. Nie powinien powodować jej przesunięcia, grzania czy zmniejszenia efektywności antykoncepcyjnej. Wkładka natomiast nie powinna wpłynąć na wynik badania.

Niemniej powinna Pani powiadomić o fakcie posiadania wkładki lekarza, który zlecił badanie i do niego powinna należeć decyzja o konieczności ewentualnego usunięcia wkładki na czas badania.

Pozdrawiam serdecznie!