Jaydess u 20-latki

Dzień dobry, mam pytanie dotyczący wkładki domacicznej Jaydess. Czy są przeciwwskazania do tego, by założyć wkładkę domaciczną o nazwie Jaydess jeśli się nie rodziło? Słyszałam opinię, że wkładkę Jaydess zakłada się tylko kobietom po urodzeniu dziecka. Czy to prawda? Chodzi tu o moją 20-letnią córkę, u której antykoncepcja hormonalna dała zbyt wiele skutków ubocznych. Zaproponowano jej właśnie wkładkę Jaydess, nie wiem do końca czy to na pewno jest dobre wyjście. Córka zastanawiała się również czy nie ma jakiegoś związku między stosowaniem wkładki Jaydess a otyłością. Tutaj również mogę powołać się na opinie przeczytane w internecie, że po założeniu wkładki Jaydess osoby znaczenie przybierały na wadze. Czy to możliwe, że obie sprawy mają ze sobą związek? Córka jest bardzo atrakcyjna i z całą pewnością nie chciałaby przybrać na wadze. Bardzo proszę o poradę. Zatroskana mama.

Szanowna Pani!

Jest to bardzo dobra metoda antykoncepcji również dla bardzo młodych nieródek.
Myślę,że nie ma Pani powodu do obaw i córka bedzie zadowolona z tej formy antykoncepcji.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka