Wkładka domaciczna u młodej kobiety

Czy młode kobiety mogą zdecydować się na wkładkę domaciczną? Mam 22 lata i zastanawiam się nad tym rodzajem antykoncepcji. Nie mam dzieci i nie planuje jak narazie. Aktualnie biorę tabletki antykoncepcyjne ale zauwazyłam spory spadek libido i problemy z suchością pochwy. Nie wiem jednak czy ginekolog pozwoliłby mi taką wkładkę założyć?

Szanowna Pani!

Nie ma żadnych przeciwwskazań u młodej ,zdrowej kobiety do założenia wkładki wewnątrzmacicznej.Przed założeniem wkładki należy wykonać badanie cytologiczne, o ile nie ma aktualnego. Warto również wykonać posiew z pochwy,żeby wykluczyć ewentualne stany zapalne.Należy również zdecydować-zapewne z Pani ginekologiem, czy założyć wkładkę hormonalną - Jaydess, czy nie hormonalną.
Z poważaniem
katarzyna lewicka