Włókniaki a dolegliwości bólowe

Bylam dzisiaj u onkologa chorob piersi,zbadal mi piersi,stwierdzil,ze na 85 procent jestem zdrowa kobieta i ze mam wlokniaki,do usuniecia,moje pytanie brzmi,czy wlokniaki moga powodowac dolegliwosci bolowe? mnie ciagnie jedna piers,mam tam 2 guzy 1,5 cm i 1 cm,bol promieniuje mi do plecow,czy to normalne? w lewej piersi mam wloskniaka 5 cm prawie i nie boli mnie nic.Prosze o odpowiedz

Mam za mało danych o Pani chorobie , aby móc konkretnie odpowiedzieć! Włókniaki nie muszą dawać żadnych dolegliwości , ale mogą tez dawać silne bóle! NA JAKIEJ PODSTAWIE TEN LEKARZ ROZPOZNAŁ , ŻE TO WŁÓKNIAKI??? zż

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

w piersi nie ma przewidzianego miejsca na guzki, więc jeśli powstaje jakaś nowa struktura zawsze jest ryzyko, że "szukając sobie miejsca" będzie coś przesuwała lub uciskała, na przykład przebiegający w okolicy nerw. Na pewno konieczne jest dokończenie diagnostyki zaleconej przez onkologa i potwierdzenie w badaniu histopatologicznym, ze są to zmiany o charakterze włókniaków.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko