Wodnista wydzielina w 38 tygodniu ciąży

Witam jestem w 38 tc. W poniedziałek wieczorem wypłynęlo mi dośc sporo wodnistej wydzieliny, pojawiła sie również we wtorek około południa, myślałam ze to wody ale lekarz stwierdził, że nie. Nie powiedział też co to mogło być? Teraz od jakiś trzech dni zauważyałm że pojawia mi się sporo gęstego przeżroczystego bezzapachowego śluzu. Czy może to być tzw czop. I czy poród możę być rychły, czy raczej odległy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W 38 tygodniu w każdym momencie można się już spodziewać porodu. Dlatego wskazana jest czujność i baczna obserwacja występujacych objawów. W razie wątpliwości lub niepokojących symptomów proszę natychmiast zgłosić się na izbę przyjęć szpitala położniczego lub szpitala, w którym znajduje się oddział ginekologiczno-położniczy.