Wole koloidowe z cechami zwyrodnienia

Dzień dobry, prosiłbym o interpretację wyników badań mojej babci. Rozpoznanie: BAC wykonano pod kontrolą USG Koloid, jedyncze i w grupach łagodne komórki pęcherzykowe oraz makrofagi i pojedyncze komórki olbrzymie- wole koloidowe z cechami zwyrodnienia.

Wynik biopsji cienkoigłowej świadczy o występowaniu zwyrodnienia tarczycy w formie guzów koloidowych (bez cech obecności nowotworu). Interpretacją i dalszym sposobem postępowania powinien zająć się endokrynolog prowadzący.