Masy koloidowe, pojedyncze i w grupach komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy

Pełne rozpoznanie patomorfologiczne : Masy koloidowe, dość liczne, pojedyncze i w grupach komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy, erytrocyty. Wg Bethesda - zmiana łagodna, wole guzkowe koloidowe. Proszę o interpretację i powiedzenie czegoś więcej na temat tego wyniku.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zadaniem biopsji jest określić charakter zmiany i to zostało zrobione. Jest to zmiana łagodna. Dalsze postępowanie ustali Pani/Pan z lekarzem prowadzącym w korelacji z danymi klinicznymi.