Co znaczą grupy komórek pęcherzykowatych tarczycy z umiarkowaną anicytozą ogniskową?

Witam bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników biopsji tarczycy. Grupy komórek pecherzykowartch tarczycy z umiarkowana anicytoza ogniskowa w układach drobno pecherzykowartch. Makrofagi. Dosyć liczne komórki tkanki limfatycznej. Koloid. Grupa trzecia wg Bethesda - zmiana pecherzykowata bliżej nieokreślona

Lek. Wojciech Zygmunt

Obraz mikroskopowy zakwalifikował zmianę go grupy III wg. Bethesdy - czyli do zmiany pęcherzykowej bliżej nieokreślonej, co oznacza, że ryzyko procesu złośliwego wynosi 5-15%, ale nie wykluczone, że jest to zmiana łagodna. W takim przypadku najprawdopodobniej konieczna będzie operacja tarczycy. Polecam kontakt z endokrynologiem! Pozdrawiam i życzę zdrowia.