Płaty i grupy komórek pęcherzykowych tarczycy z cechami umiarkowanej anizocytozy

wynik biopsji tarczycy:płaty i grupy komórek pęcherzykowych tarczycy z cechami umiarkowanej anizocytozy, ogniskowo tworzace układy drobnopęcherzykowe koloid. zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreslona grupa III wg Bathesda nieliczne rozproszone komórki pęcherzykowe tarczycy bez cech atypii. Rozrzedzony krwią koloid matriał skapy grupa I wg Bathesda

Dzień dobry,

Ryzyko raka w zmianie pęcherzykowej bliżej nieokreślonej st III wg Bethesda wynosi około 5-15%. Proszę skontaktować się ze swoim endokrynologiem, który pomoże Pani podjąć decyzję dotyczącą dalszego postępowania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz