Liczne płaty normotypowych tyrecytów z cechami częściowego nakładania jąder komórkowych

Witam.. Dostałam dziś wynik badania cytologicznego PCI Gruczoł Tarczowy Płat Lewy. Lokalizacja zmiany: W lewym płacie tarczycy izoechogeniczny guzek do 2 cm wielkości. Rozpoznanie: Liczne płaty,grupy oraz układy pęcherzykowe normotypowych tyrecytów z cechami częściowego nakładania jąder komórkowych, skąpy koloid. Obraz zmiany pęcherzykowej bliżej nieokreślony. Bardzo proszę o wyjaśnienie co ten wynik oznacza.

to znaczy, ze to grupa trzecia prawdopodobnie, czyli "zmiana blizej nieokreslona"- bo np.zbyt skąpy materiał pobrano. zaleca się kontrolną biopsje po 3miesiącach, chyba, ze i tak np.planowana jest operacja tarczycy, to oczywiście nie ma co powtarzac biopsji. proponuje powtórzyc biopsje po 3mies u zaufanego patomorfologa (polecanego), niestety, nie znam nikogo w Pani okolicy. pozdrawiam

Witam , nie potrafię powiedzieć nic konkretnego skoro w opisie napisano: "obraz zmiany pęcherzykowej BLIŻEJ NIEOKREŚLONY" , zż