Raport cytologiczny z biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej tarczycy

Raport cytologiczny z biopsji aspiracyjnej cienkoiglowej tarczycy: zmiany zlokalizowane: ultrasonograficznie w płacie: lewym prawym Ocena cytologiczna: Masy zagęszczonego koloidu oraz pojedyncze rozproszone, w grupach i drobnych płatach komórki pęcherzykowe tarczycy. wniosek: obraz cytologiczny nie jest charakterystyczny, jednak w korelacji z danymi klinicznymi przemawia za: Wolem koloidowo-miąższowym tarczycy Co to znaczy?

Witam
Obraz cytologiczny oznacza za zmianą łagodną i wymaga kontrolnej biopsji za 6-12 miesięcy.
Z poważaniem
Dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej