Rozproszone i w drobnych płatach komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy
Proszę o interpretacje wyniku BIOPSJI tarczycy Pod kontrolą USG pobrano materiał do badania cytologicznego zlokalizowanego w cieśni. Wynik:Uzyskany materiał cytologiczny stanowią rozproszone i w drobnych płatach komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy bez niepokojący. cech cytologicznych oraz skupiska koloidu. WNIOSEK: Obraz cytologiczny mieści się w kategorii zmiany łagodnej o charakterze guzka rozrostowego. Bardzo proszę o szybką porade! bo nie pokoje się ,że to coś złego.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Zmiana łagodna. Nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam.