Wpływ palenia tytoniu na kondycję piersi

Moje pytanie dotyczy wpływu palenia tytoniu na kondycję piersi. Oczywiście wiadomo, jakie (naprawdę poważne) konsekwencje niesie ze sobą palenie, aczkolwiek zastanawia mnie, czy prawdą jest, że palenie może negatywnie wpłynąć na jędrność piersi. Niestety przez czystą głupotę zaczęłam palić w wieku 24 lat - trwało to ok. 7 miesięcy. W między czasie schudłam. Wydaje mi się (choć możliwe, że to tylko "urojenia"), że mój biust wygląda gorzej. Czy powodem może być właśnie palenie? Pozdrawiam!

Droga Pani,

Palenie tytoniu niszczy już najmniejsze naczynka w naszym organizmie a właściwie śródbłonek, który je buduje. Jest przyczyną również szybszego starzenia się skóry. Jednakże palenie 7 miesięcy papierosów w tak młodym wieku nie wpłynęło na utratę jędrności Pani biustu.
Schudnięcie spowodowało, że biust stracił swoją sprężystość. Ponieważ biust to gruczoł piersiowe i przede wszystkim tkanka tłuszczowa.
W celu polepszenia kondycji skóry zalecam dobór biustonosza u brafiterki. Polecam w Warszawie Panią Hanie na ul. Smolnej. Osoba niezbyt przyjemna , natomiast świetny specjalista. Odsyłam do niej swoje klientki, którym prowadzę terapię oprawiającą kondycję piersi po schudnięciu czy ciąży.
Zalecam Pani w domu ciepło- zimne natryski codziennie, automasaż biustu z kremami przeznaczonymi do pielęgnacji tej okolicy.

Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani - nie - nie przez taki czas!
Oczywiście palenie zmniejsza jędrność skóry, ale...Pani piersi straciły jędrność ze względu na zmniejszenie wagi ciała.
Polecam zabiegi Thalgo na biust, kremy a także mezoterapię ujędniającą.

Z poważaniem