Jak się odchudzać, żeby nie zmniejszyły mi się piersi?

Witam, mam 16 lat i zaczęłam się odchudzać, lecz z rozumem. Nie stosuję żadnych diet i głodówek, jem po prostu mało, ale często i nie jem słodyczy oraz białego pieczywa. Zaczęłam ćwiczyć codziennie (brzuszki,przysiady itd.) i biegać po 40 min. Boję się, że schudną mi duzo piersi. Co zrobić, by tego uniknąć? Dziękuję i pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

nie podajesz swojego wzrostu i masy ciała, więc nie mogę ocenić, czy jest prawidłowa. Niezależnie od tego nie powinnaś się odchudzać na własną rękę, ponieważ nieumiejętne odchudzanie może Ci tylko zaszkodzić i w Twoim wieku nie jest wskazane.
Odżywiaj się nadal zdrowo jedząc regularne i urozmaicone posiłki zgodnie z piramidą żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Niestety podczas odchudzania również chudną piersi, które są m.in. zbudowane z tkanki tłuszczowej. Skóra piersi jest ponadto delikatna i na drastyczne odchudzanie może reagować rozstępami i utratą elastyczności. U niektórych osób po diecie odchudzającej biust może nie zmaleć, a jedynie stracić kształt i jędrność - jest to sprawa indywidualna. Jeśli chcesz mieć ładny biust powinnaś o niego dbać:
- nie odchudzać się drastycznie,
- wykonywać ćwiczenia kształtujące mięśnie podtrzymujące biust,
- dbać o aktywnośc fizyczną - polecane jest np. pływanie i siatkówka.

Pozdrawiam