Wpływ spirali antykoncepcyjnej na partnera

Mam 34 lata, urodziłam dwoje dzieci, od 1,5 roku mam spiralę TT 380 SLIMLINE. Mniej więcej rok temu przeszłam konizację szyjki macicy. A wczoraj dowiedziałam się od mojego partnera, że właśnie od tego czasu odczuwa ból przy sikaniu po każdym stosunku. Czy moja spirala ma coś z tym wspólnego?
34 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wkładka wewnątrzmaciczna zakładana jest do jamy macicy, dlatego nie powinna mieć wpływu na jakość zbliżenia. Problem mogą stanowić wystające do pochwy niteczki. W trakcie zbliżenia mogą drażnić członek partnera, co może ewentualnie wywoływać kłujący ból prącia w trakcie penetracji.

W obecnej sytuacji powinna Pani zgłosić się do ginekologa na wizytę kontrolną, w trakcie której lekarz oceni ułożenie wkładki a także przytnie niteczki.

Ból prącia bezpośrednio po zbliżeniu może mieć różną etiologię. Najczęściej jest to czynnik infekcyjny. Powinna Pani zachęcić partnera do wizyty u lekarza, który będzie miał możliwość obejrzenia prącia oraz uszczegółowienia wywiadu, co pozwoli postawić właściwe rozpoznanie.

Pozdrawiam.