Wpływ stresu na zajście w ciążę

Petting po stosunku po umyciu rąk a ryzyko ciąży Witam miesiączkę dostałam 25.grudnia 2013 roku 6.01.2014 uprawiałam z mężem seks z użyciem prezerwatywy. Po stosunku mąż zdjął prezerwatywę i umył swojego członka i 2 razy ręce, a następnie po tym zaraz dotykał i kładł mi do pochwy rękę i penetrował ją moje miejsca intymne (były dni płodne).Czy stres i nerwy może mieć także wpływ na ciąże w tej kwestii?? Bardzo się denerwuję i jestem niespokojna bardzo proszę o pomoc

Dzień dobry!

Jeśli po wytrysku mężczyzna obmyje się lub wytrze do sucha ciało, dłonie (te miejsca, które miały kontakt ze spermą), plemniki tracą zdolność zapłodnienia. Podczas pieszczot czystymi dłońmi nie ma możliwości zajścia w ciążę. Stres, nerwy mogą wywołać u Pani dolegliwości, takie jak bóle głowy, przemęczenie, bóle brzucha (jeśli ma Pani skłonności do takiego reagowania na silny stres), a nawet przesunąć termin spodziewanej miesiączki. Stres nie powoduje jednak ciąży, ani nie zwiększa jej prawdopodobieństwa.

Pozdrawiam!