Wpływ wkładki domacicznej na organizm kobiety

witam.mam pytanie dotyczace wkładki domacicznej. jak wpływa to na organizm kobiety? nie wiem jaka wybrać? boję się hormonów ponieważ moja mama miała rak hormonozależnego ale bez mutacji BRCA1 BRCA2 i CHEC2. Dodam ważną rzecz ,że jeszcze nie rodziłam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wkładki domaciczne w ogóle nie są polecane kobietom, które jeszcze nie rodziły. Sugerowałabym zatem konsultację ze specjalistą ginekologiem, który dobierze Pani inną, bardziej odpowiednią dla Pani metodę antykoncepcji.