Wpływ zdjęć RTG na 4-miesięczne dziecko

witam, moj synek skończył 4 mc. W 10 tygodniu zycia był prześwietlony z powodu podejrzenia zapalenia płuc. Dzis miał robiony rtg czaszki, w sumie 3 zdjecia (jedno musiało być powtórzone). Podczas zdjeć miał zasłoniete gdenitalia. Prosze o informacje czy tak częsty rentgen może mec jakiekolwiek skutki uboczne? Czy nie jest to zbyt ryzykowne dla takiego maluszka? Bardzo dziękuje za informacje

Piotr Pilarski

Podczas zdjęcia diecko jest narażone na niewielką ilosc promieniowania. Nie powinno to mieć wpływu na zdrowie.

Pozdrawiam.