Wrażenie ociężałej głowy, bóle zatok i karku, bóle uszu

co mi dolega oraz do jakiego lekarza się udać, gdy: boli mnie głowa, zatoki, kark, szczęka, no cały dół twarzy, w nocy do tego dołączyło większe ciśnienie w oczach, tak jakby ktoś je uciskał, co jakiś czas ból ucha, chwilami mam też wrażenie że moja głowa jest ciężka. Jakiś czas temu tak jakby klikało mi z lewej strony żuchwy, a jednego dnia strasznie z tej strony mnie bolała, oraz kilka różnych dolegliwości, ale nie wiem czy są powiązane ze sobą.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykluczenie przyczyn dentystycznych (bardzo często są powodem stanu zapalnego i opisywanych przez Panią dolegliwości). W dalszej kolejności kontakt z lekarzem, który po przeprowadzeniu badania będzie w stanie wstępnie stwierdzić czy powodem dolegliwości nie są problemy laryngologiczne. W dalszej kolejności należy wykluczyć patologię stawu skroniowo-żuchwowego. Niestety bez możliwości badania nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie co może być powodem Pani dolelgiwości.