Wrzód ropny na skórze pleców

Na plecach u mojego taty zrobił się wrzód ropny. Jest facetem, który nie chodzi do lekarza (ma 61 lat). Mialo to miejsce parę miesięcy temu. Wtedy wycisnal go sobie sam,ale parę dni temu zaczęło na nowo mu się to odnawiać. Co to może być? Jak to leczyć? Jak namówić na pójście do lekarza czy SA jakieś domowe sposoby na pozbycie się tego padkudstwa

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest to zmiana ropna, najskuteczniejszą metodą leczenia będzie antybiotykoterapia. Warto byłoby także wykonać podstawowe badania w celu poszukiwania przyczyny zmian (np. cukrzyca). Pani tata zdecydowanie zatem powinien udać się do lekarza POZ - nie znając Pani taty trudno mi jednak doradzić jak powinno go Państwo przekonać.