Wskazania do noszenia okularów do pracy przed komputerem

czy okulary do komputera coś dają? czy jeśli mamy słabszy wzrok należy nosić okulary do komputera czy nie ma to znaczenia?

Witam. Okulary do czytania/ do komputera (słabsze nieco od tych do czytania) mają za zadanie wyręczyć oko w akomodacji, której niedomoga występuje po 40 roku życia (tzw. starczowzroczność) . Akomodacja to dostosowywanie się oka do patrzenia z bliskiej odległosci, z wiekiem zdolnośc akomodacji słabnie na skutek zmniejszenia elastyczności soczewki. Dlatego sa nam potrzebne okulary. Potrzebę stosowania okularów określi okulista podczas badania wzroku.