Praca przy komputerze a zaburzenia ostrości widzenia

Pracuje przy komputerze, po pracy jak wychodzę na zewnątrz, mam problem z ostrością widzenia

Witam. Jest to spowodowane skurczem miesnia akomodującego soczewki - gdy patrzymy długi czas blisko wtedy wysilamy akomodację, czyli zdolność oka do patrzenia z bliska. Gdy wowczas wyjdziemy na zewnątrz i patrzymy w dal - oko przez pewien czas musi się "rozakomodować" tzn dostosować do patrzenia w dal - tzn musi upłynąc czas gdy po długim patrzeniu z bliska bedziemy mogli osiągnąć prawidłową ostrośc do patrzenia w dal