Wskazania do podania kontrastu podczas tomografii komputerowej mózgu
Witam , na jakiej podstawie radiolog podejmuje decyzje w trakcie tomografii kom. mózgu o tym czy podać kontrast czy też nie ? Czy w trakcie badania można już wstępnie ocenić czy są jakieś nieprawidłowości ?(musiałam przed badaniem podpisać zgodę na kontrast jeśli w trakcie badania będzie konieczność jego podania )

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
W zależności od tego czy zostaną zauważone zmiany, których potwierdzenie nie wymaga lub wymaga podania kontrastu.